‘Ölüm dondurmacıları’nın peşindeki Nurgül Anne’ye sosyal medya şoku

6 Şubat 2023’teki depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta, 35 kişinin yaşamını yitirdiği Ezgi Apartmanı’nda oğlunu, oğlunun eşini ve altı aylık torununu kaybeden anne Nurgül Göksu, depremin ilk gününden bu yana adalet mücadelesi veriyor. Ezgi Apartmanı davasına ilişkin, sosyal medya hesaplarından düzenli olarak paylaşım yapan Nurgül Göksu, binanın enkazında 12 gün boyunca “delil nöbeti” tutarak kesilen kolonun yerini tespit etmişti.

“ADALET YERİNİ BULUNCAYA KADAR MÜCADELE EDECEĞİM”

Ezgi Apartmanı davasında, ikisi tutuklu, biri tutuksuz, ikisi firari, toplam beş sanığın yargılanmasına geçtiğimiz günlerde devam edildi ve sanıklar hakkındaki kırmızı bülten talepleri reddedildi. Karar tepkilere yol açarken, Nurgül Göksu yaptığı açıklamada, X hesabının dün (6 Mayıs) askıya alındığını söyledi. Göksu, Instagram hesaplarının ise geçtiğimiz mart ve nisan aylarında askıya alındığını hatırlattı.

Nurgül Göksu şunları anlattı:

“6 Şubat depremlerinde evlatlarımı kaybettikten sonra Instagram ve X’te hesap açtım. Bir şekilde sosyal medyadan sesimi duyurmaya çalışıyordum. Paylaşımlarım kesinlikle şiddet ve hakaret içerikli paylaşımlar değildi. Önce Instagram’da açtığım hesabımda depremde kaybettiğim çocuklarımın fotoğraflarına telif gönderdiler, sonra hesabımı askıya aldırdılar. Şimdi ise X’teki hesabımı askıya aldırdılar. Burada sadece ben depremde kaybettiğim çocuklarımın fotoğraflarını ve hukuki süreçleri paylaşıyorum. Adalet yerini buluncaya kadar mücadeleye devam edeceğim. Çocuklarıma söz vermiştim, ‘Sizin ölümünüze sebep olanlar bulunacak ve yargılanacak’ demiştim. Hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim. İstediklerini yapabilirler beni susturamayacaklar.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x