Rolls Royce’nin elektrikli ilk modeli Spectre tanıtıldı

Spectre, Rolls-Royce’un Phantom’un pille çalışan deneysel bir versiyonunu üretmesinden 12 yıl sonra geldi. Müşterilere gösterildikten sonra teknolojinin markanın seçici müşterileri için tam olarak hazır olmadığına karar verildi. Ancak Rolls-Royce, Phantom’a elektrik vermek yerine, mevcut Wraith Coupe’nin yerine elektrikli bir model yaptı. Uzun kaputu ve arkadan menteşeli kapılarıyla fastback iki kapılı bir coupe olmayı sürdürüyor ve bu da onu mevcut otomotiv dünyasında oldukça benzersiz kılıyor. Tavan ve yan cam profili Wraith’e çok benziyor ancak Spectre yaklaşık 6,6 inç daha uzun ve 3,9 inç daha fazla dingil mesafesine sahip.

YÜNLÜ ŞÖFÖR PASPASI VE YEŞİL RENKLİ MODELİYLE
Rolls-Royce’lar, müşterinin isteklerine uyacak şekilde benzersiz renk ve malzeme kombinasyonlarıyla sipariş üzerine üretilme eğilimindedir. Spectre’nin gösterge paneli, tamamen dijital gösterge paneli ve merkezi dokunmatik ekran dahil olmak üzere modern unsurların karışımıyla oldukça geleneksel görünüyor. Gösterge panelinin üzerinde geniş kavisli bir ekrana sahip olan daha yeni BMW modellerinin aksine Spectre’deki ekranlar tamamen entegredir. iDrive tarzı döner kumanda orta konsolda bulunur ve bilgi-eğlence sistemi BMW sisteminin bir çeşididir ancak benzersiz bir Rolls-Royce görünümüne sahiptir. Kablosuz Android Auto ve Apple Carplay desteği de mevcuttur. Zeminin altında, standart 22 inçlik tekerlek kurulumuyla EPA dereceli 291 mil menzil sağlayan 102 kWh’lik bir pil paketi bulunur. Black Badge paketi ve yaz lastikleri ile bu mesafe 280 mile düşüyor. Pil, DC hızlı şarj cihazıyla 195 kW’a kadar şarj edilebiliyor ve 34 dakikada yüzde 10 ila yüzde 80 şarja ulaşabiliyor.

FANLARI SESSİZ ARABA

Spectre en sessiz havalandırma fanlarına sahip. En yüksek fan hızında zar zor duyulabiliyor ve daha düşük hızlarda ses yok. Spectre hareket halindeyken de sessiz. Elektrikli arabalar doğası gereği sessizdir, ancak camlar kapalıyken kabinde neredeyse hiç fark edilebilir rüzgar veya yol gürültüsü yok.

420 BİN DOLAR BAŞLANGIÇ FİYATIYLA

Spectre bir spor otomobil değil, çok sayıda yolu hızlı ve konforlu bir şekilde kat eden büyük bir touring makinesi olarak tasarlandı. Yaklaşık 420.000 $’lık bir başlangıç fiyatıyla çoğu örnek, opsiyonlu olduğunda muhtemelen yarım milyon doları aşacaktır. Bu çok para ama bu, ismine yakışan, el yapımı lüksün olağanüstü bir örneği.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x